Nieistniejący już kościół w Zegrzu Pomorskim (niem. Seeger) został wybudowany w okolicach roku 1890. Ta neogotycka świątynia powstała jak większość budowli z tego okresu na planie prostokąta. Kościół został wybudowany z cegły na kamiennej podmurówce.
Jest kilka teorii co do zniszczenia kościoła. Jedna z nich mówi, że budynek był bardzo zaniedbany i przed II wojną światową miał zostać wyremontowany. Niestety w czasie wojennej pożogi podobno dach się zapadł. Inne plotki wskazują na jego celowe wysadzenie przez wojska radzieckie. Jest jeszcze inna historia, która mówi, że to mieszkańcy wycinali z niego sukcesywnie belki i inne drewno do palenia w piecach zimą w czasie wojny. Osłabiona konstrukcja dachu podczas wichury miała się przez to zawalić.
Wspólnym mianownikiem tych plotek jest dach, więc coś musi być z nim na rzeczy :) Pewnym faktem natomiast jest to, że cegły z rozbiórki tego kościoła posłużyły m.in. jako materiał przy budowie remizy w Świeszynie.
Obok kościoła znajdował się budynek plebani, który zachował się do dnia dzisiejszego. Naprzeciwko budynku plebani przy głównej drodze po I wojnie światowej mieszkańcy postawili pomnik poległym w czasie wojny mieszkańcom Zegrza Pomorskiego (Seeger).
Obiekt wykonany w kształcie ustawionego na wielostopniowej podstawie prostopadłościanu zwieńczony kamiennym Krzyżem Zelaznym zawierał tekst "Zu Ehre der Kameraden aus der Kirchengemeinde Seeger, die im Weltkriege 1914-1918 fur uns sterben / Gewidmet vom Krieger u. Landwehrverein Seeger".
Praktycznie w miejscu starej świątyni w roku 1981 rozpoczęto budowę nowego kościoła. To właśnie w nim można zobaczyć obecnie dwa fotele, które zostały ufundowane przez właściciela ziemskiego i hodowcy Kartza von Kameke i na których znajduje się jego herb. Te ocalone z poprzedniego kościoła fotele zostały przechowane przez jednego z mieszkańców i przekazane do nowego kościoła. Naczynia mszalne natomiast odnalazły się w budynku przedszkola w Zegrzu Pomorskim.