Sala kinowa razem z kinem powstała w latach 50-tych XX wieku w Klubie Garnizonowym w Rosnowie. Od samego początku istnienia stała się bardzo popularnym miejscem rozrywki dla mieszkańców Rosnowa i okolic. W obiekcie wydzielona została kasa biletowa oraz poczekalnia wraz z palarnią w której znajdował się w gablotach repertuar oraz fotosy i plakaty filmowe. Do dyspozycji gości była również szatnia. Przy kinie działał Dyskusyjny Klub Filmowy dla którego członków wyświetlano tzw. "ambitne światowe kino". W niedziele dla dzieci stworzono Poranki Filmowe z licznymi kreskówkami i filmami.
Na początku "rewolucji wideo", kiedy posiadanie odtwarzacza było szczytem bogactwa ;) pewną ciekawostką było kiedy na sali kinowej ustawiano cztery telewizory i organizowano maratony wideo. W ich trakcie wyświetlano 4-5 zagranicznych hitów kinowych niedostępnych w tym czasie w polskich kinach i oficjalnym obiegu.
W czasie remontów klubu kino przenoszone było do jednostki wojskowej w Zegrzu Pomorskim oraz do namiotu, który ustawiony był w miejscu dawnego kortu tenisowego obok klubu.
Prawdopodobnie na początku istnienia kina do projekcji wykorzystywany był najbardziej popularny w tych czasach model projektora kinowego AP-5, który produkowany był przez Łódzkie Zakłady Kinotechniczne na taśmę 35 mm. Jako ostatni który wyświetlał filmy w kinie rosnowskim był model z serii "600", pochodzący z tych samych łódzkich zakładów. W czasie seansu kinowego zawsze były wykorzystywane dwa takie projektory, ponieważ szpula zawierała tylko 60 min. filmu. W procesie automatyzacji na końcu taśmy przyklejona była część aluminiowa, która powodowała załączenie drugiego projektora z kolejną szpulą filmową.
Oprócz typowego przeznaczenia jakim było kino, sala kinowa (widowiskowa) wykorzystywana była również we wszelkiego rodzaju akademiach, koncertach, przedstawieniach czy spotkaniach. Do 2022 roku sala posiadała 14 rzędów foteli, co w sumie dawało ilość 208 miejsc (210 w roku 1998) siedzących. Po zakończeniu remontu sali w roku 2023 wg projektu pozostanie 11 rzędów i 125 foteli.
Zamiast zlikwidowanych projektorów filmowych, na sali będzie wykorzystywany laserowy projektor wideo w formacie Full HD wraz z nowoczesnym systemem audio.
Remont przeprowadziła Firma Remontowo-Budowlaną A-Z Marek Twardowski.
Wartość przeprowadzonego remontu to 1.950.013,99 zł brutto.
galerie 1 2 kościół ocieplanie elektrownia droga orlik plac zabaw plaża maszt I maszt II mig-21 tama most rybak fontanna mural mural przedszkole zalany most klub OHP